LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakra në Holandë/ Arrestohet autori që ekzekutoi 3 persona

29 Shtator 2023, 09:11, Kosova & Bota CNA
Masakra në Holandë/ Arrestohet autori që ekzekutoi 3 persona
Foto nga vendi i ngjarjes

 

 

Gjatë orëve të fundit policia holandeze ka arrestuar një person të armatosur që vrau të paktën tre persona gjatë të shtënave në qytetin e Roterdamit.

Autori i vrasjeve, 32 vjeç, hapi zjarr në një shtëpi përpara se ta digjte, më pas sulmoi qendrën mjekësore Erasmus të qytetit të enjten. Ai ishte student në Universitetin Erasmus. 


Në të shtënat e para mbetën të vrarë një grua 39-vjeçare, vajza e saj 14-vjeçare dhe një pedagog 43 vjeç. Nuk dihen menjëherë motivet e sulmit.

Kryeministri holandez Mark Rutte shkroi në një postim në rrjetet sociale:"Mendimet e mia shkojnë për viktimat e dhunës, të dashurit e tyre dhe për të gjithë njerëzit që kanë qenë në frikë të madhe".

 

 

Lajmet e fundit nga