LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident i rëndë në Holandë/ Treni del nga shinat, raportohet për 1 viktimë dhe 30 të plagosur

4 Prill 2023, 07:41, Kosova & Bota CNA
Aksident i rëndë në Holandë/ Treni del nga shinat,
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Holandë në orët e para të mëngjesit të së martës.

Treni ka dalë nga shinat, duke shkaktuar një viktimë dhe 30 pasagjerë të plagosur.

Autoritetet holandeze kanë njoftuar se në tren ndodheshin të paktën 50 pasagjerë.

Sipas një zëdhënësi për rajonin, Hollands Midden Safety, personat e fundit të lënduar janë nxjerrë nga treni.

Hetuesit nga Bordi Holandez i Sigurisë janë gjithashtu të pranishëm në vendin e ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga