LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who "floats" among the money

2022-11-26 18:16:00, Lifestyle CNA
Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who
Rob Kardashian and Blac Chyna's daughter Dream may only be five years old, but she's already living the life of luxury

Rob Kardashian's daughter Dream may only be five years old, but thanks to her wealthy parents, her lifestyle is far more extravagant than she may realize. Blac Chyna's daughter (real name Angela White) is certainly one of the few children who will grow up with the Kardashian surname – which is why perhaps we shouldn't be surprised that the famous family has already put her name down to make sure . Chyna can't take advantage of it later, according to British media.
So what exactly is her life like?

She has earned money from her parents since before she was born

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who

Dream has been quite profitable for her parents since day one. The pair reportedly earned $92,500 each from episodes of their spin-off show Rob & Chyna, which centered around the birth of the child.

Informacioni doli pasi Blac Chyna paditi anëtarët e familjes për 108 milionë dollarë , duke fajësuar Kylie, Kris, Khloé dhe Kourtney për E! spin-off Rob & Chyna po anulohet.

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who

Edhe pse vetë ëndrra nuk ndryshoi shkurt; “Mamaja” Kris Jenner arriti të negocionte një pagesë prej 200,000 dollarësh për pamjet e lindjes që ajo shkrepi personalisht, dhe i tha avokatit të Chyna-s se i kishte vendosur paratë në një llogari kursimi për Dream, në mënyrë që të fillonte të fitonte interes.

Ajo tashmë është një hit komercial

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who

Së fundmi, grindjet e vazhdueshme në gjykatë mes Kardashians dhe Chyna zbuluan se 5-vjeçarja do të fitojë 50,000 dollarë për t'u shfaqur në një reklamë televizive për Amazon së bashku me gjyshen Jenner – edhe një favor tjetër që Jenner tha që ajo kishte bërë për të ndihmuar në mbështetje. Dream dhe Chyna.

Po në lidhje me ato marka tregtare? Kardashian Incorporated raportohet se depozitoi pesë marka tregtare në emër të Dream në 2019, dy vjet pasi Chyna njoftoi se po padiste familjen për humbje të fitimeve. Markat sugjerojnë që ne duhet të presim që emri i të riut të lidhet me lodrat, modën, bukurinë, reklamat dhe argëtimin – duket sikur tezet e saj me famë botërore.


Një arsim i shtrenjtë

Gjatë një grindjeje në Twitter, u zbuluan më shumë detaje rreth edukimit të Dream. Kur Chyna pretendoi se duhej të hiqte dorë nga tre nga makinat e saj dhe nuk po merrte mbështetje për fëmijët nga asnjëri prej ish-ve të saj (përfshirë reperin Tyga, i cili ka një djalë të quajtur King Cairo me Chyna), të dy burrat u përgjigjën në mediat sociale. .

Tyga theksoi se ai paguante 40,000 dollarë në vit për shkollimin e djalit të tyre, si dhe kujdesej për të gjashtë ditë në javë, kështu që nuk kishte arsye për të paguar mbështetjen e fëmijëve, ndërsa ata të afërt me Robin kujtuan mediat se ai ende po shpenzonte mega para. për t'u siguruar që Dream ishte në hap me pjesën tjetër të Kardashians - më shumë sesa mund të përballonte, në fakt.

Marrëveshja fillestare e çiftit për kujdestarinë e fëmijëve e urdhëroi Robin të paguante 20,000 dollarë në muaj si mbështetje për fëmijët, diçka që ai më vonë tha se nuk ishte më në gjendje ta përballonte pasi pa të ardhurat e tij të rëna.

Shtëpia e saj e ëndrrave

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who

Duke qenë se prindërit e saj kanë kujdestarinë e përbashkët të saj, Dream fluturon mes disa shtëpive, duke përfshirë shtëpinë origjinale të familjes së Kardashians në Hidden Hills, Kaliforni. Rezidenca – e njohur më së shumti për dyshemenë e saj dalluese njëngjyrëshe me kuadrate dhe shkallët madhështore – u shfaq shumë në Keeping Up with the Kardashians dhe raportohet se vlen 9 milionë dollarë, sipas Elle Decor .

Ajo shtëpi, me shtatë dhomat e gjumit, nëntë banjat dhe pishinën e saj, është diçka si një përmirësim për Robin, pasi ai më parë ishte fole në një pronë me katër dhoma gjumi, pesë banja që mamaja Jenner bleu për të në 2016.

Inside the megaluxury life of Dream Kardashian/ the 5-year-old who

She may be oblivious to her wealth at her age, but Dream also drives around in a US$400,000 Rolls-Royce Cullinan. She was pictured posing before the trip in a post on Rob's Instagram profile. And just in case that wasn't lavish enough, the tot has already been given her first car – albeit a bright baby Bentley baby – for one of her birthdays.

Reports suggest that Dream may already have a fortune of somewhere between US$5 million and US$10 million – the latter amount being similar to the net worth of her father, who owns brands Arthur George Socks, clothing line Halfway Dead and vegan sauce Grandeza Hot Sauce to make money. /CNA.al

14:44 Lifestyle

Harroi Bleron dhe

Në botë njerëzit merren me dramën e ndarjes Shakira-Pi...

21:31 Lifestyle

Nata e tretë e

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga...

Lajmet e fundit nga