LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kalojn’ ditët si ujërat e lumit”/ Devis Xherahu dhe Nasi Kondili sjellin serenatën e vitit 1951

2024-02-09 17:48:00, Kulturë CNA

“Kalojn’ ditët si ujërat e lumit”/ Devis Xherahu dhe

Nasi Kondili dhe Devis Xherahu, dy yjet e muzikës korçare, dy nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar dhe atë korçarë kanë surprizuar të gjithë adhuruesit e muzikës së vërtetë.

Ata kanë sjellë një këngë të re e cila vjen e shoqëruar me klip që titullohet “Kalojn’ ditët si ujërat e lumit”, që në fakt është një serenatë e vitit 1951.

Në mjeshtërinë e Ligoraq Qano që është kujdesur për muzikën,Kristo Floqit dhe Vangjush Zikos për tekstin dhe më zërin e jashtëzakonshëm të Nasi Kondilit dhe Devis Xherahut, kjo kënëg depërton në shpirtin dhe kujtimet e çdo adhuruesi të serenatave.

Kënga dhe klipi janë publikuar pak minuta më parë.  Dy yjet e muzikës janë kujdesur deri në detaj për të sjellë një tingull, një melodi dhe një tekst brilant për të gjithë ata që duan muzikën e vërtetë./ CNA

Lajmet e fundit nga