LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Reshjet e dëborës, situata me rrugët në qarkun Kukës

2023-12-11 09:58:00, Aktualitet CNA

VIDEO/ Reshjet e dëborës, situata me rrugët në qarkun

Në qarkun e Kukësit, aktualisht nuk ka reshje dëbore. Mësohet se gjatë pasdites së djeshme dhe natën në lartësinë mbi 1000 m ka patur reshje të dobëta bore, të cilat nuk kanë shkaktuat asnjë problematike në rrugë. 

Të gjitha akset nacionale në këtë zonë janë janë të hapura. 

Nga subjektet kontraktore ka vazhduar puna gjatë gjithë kohës për pastrimin, dhe mbajtjen funksionale të tyre.
Furnizimi me energji elektrike dhe ujë  është normal në gjithë territorin e Qarkut Kukës.

Probleme nuk ka as në Tropojë dhe Has, pasi reshjet e dëborës kanë qenë të pakta./CNA

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

 

Lajmet e fundit nga