LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrebeshe, stuhi dhe borë/ Moti për ditën e sotme

28 Nëntor 2023, 07:15, Sociale CNA
Rrebeshe, stuhi dhe borë/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e martë dhe të mërkurë do të kemi mot të paqëndrueshëm, me reshje shiu me intensitet mesatar e lokalisht të lartë. Reshjet do të jenë në formën e rrebesheve të shpejta dhe stuhive.

Bora do të jetë prezente në veri, verilindje dhe juglindje, kryesisht me intensitet deri mesatar në zonën e Bajram Currit, Kukësit, Peshkopisë dhe Korçës.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut 2-9 m/s, hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi 13-25 m/s duke u bërë problematike. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-5 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga