LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti bën kthesë/ Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e sotme

21 Nëntor 2023, 07:05, Sociale CNA
Moti bën kthesë/ Parashikimi i sinoptikanëve për ditën
Foto ilustruese

Dje vendi u mbizotërua nga moti i qëndrueshëm me kthjellime, por këtë të martë moti bën kthesë.

Kjo pasi sinoptikanët parashikojnë paqëndrueshmëri të temperaturave, reshje të herëpashershme shiu në formë rrebeshesh të shpejta.

Reshje mesatare do të ketë në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë, reshje intensive, shoqëruar me shtrëngata në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta.

Reshjet e dëborës do të jenë prezente në Alpe dhe relievet malore në lindje.

Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 19 °C;

në vendet e ulëta: 11 / 18 °C;

në vendet malore: 7 / 11 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga