LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor, 1 gusht 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

1 Gusht 2022, 08:07, Ekonomi CNA
 
Këmbimi valutor, 1 gusht 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 110.9 lekë dhe shitet 116.90 lekë.

Euro sot blihet me 113.6 lekë në shitje, sot këmbehet me 119.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.1 lekë, dhe shitet me 142.10 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.7 lekë, shitet me 122.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.0 lekë dhe shitet me 92.0 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga