LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro bie në 114 lekë, zhvlerësohet si kurrë më parë/ Kursi i këmbimit, 22 shkurt 2023

22 Shkurt 2023, 08:00, Ekonomi CNA

Euro bie në 114 lekë, zhvlerësohet si kurrë më

Euro sot këmbehet me 114 lekë. Për herë të parë euro zhvlerësohet në këtë nivel. Dollari amerikan nuk ndryshon pozicion. Franga zvicerane ka zënë vendin e euros duke u këmbyer me 115 lekë.

Monedha e huaj që këmbehet në nivele më të larta me lekun mbetet paundi britanik.

Konkretisht, sot më 22 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.5 lekë.

Euro blihet me 114.9 lekë dhe shitet 115.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.8 lekë, ndërsa në shitje me 116.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.2 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro bie në 114 lekë, zhvlerësohet si kurrë më

Lajmet e fundit nga