LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari nuk dalin nga "gremina"/ Kursi i këmbimit, 16 shkurt 2023

16 Shkurt 2023, 08:19, Ekonomi CNA
Euro dhe dollari nuk dalin nga "gremina"/ Kursi i këmbimit, 16
Foto ilustruese

Sot me 16 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.6 lekë dhe shitet me 108.4 lekë.

Euro blihet me 115.3 lekë dhe shitet 115.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.1 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.1 lekë, ndërsa në shitje me 117 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.8 lekë dhe në shitje me 81.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari nuk dalin nga "gremina"/ Kursi i këmbimit, 16

Lajmet e fundit nga