LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Franga zvicerane “mund” euron/ Kursi i këmbimit, 10 shkurt 2023

10 Shkurt 2023, 08:14, Ekonomi CNA

Franga zvicerane “mund” euron/ Kursi i këmbimit, 10 shkurt 2023

Euro ka rënë në nivelin e frangës zvicerane në këmbim me monedhën vendase lekun.

Franga këmbehet me 116 lekë dhe euro me 115 Lekë. Rritje ka pësuar paundi britanik, nga 129 lekë në 130 lekë.

Sot me 10 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.6 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.3 lekë, ndërsa në shitje me 117.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Franga zvicerane “mund” euron/ Kursi i këmbimit, 10 shkurt 2023

Lajmet e fundit nga