LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrijnë”, monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 8 shkurt 2023

8 Shkurt 2023, 08:08, Ekonomi CNA

“Ngrijnë”, monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 8 shkurt

Njësoj si moti edhe monedhat e huaja kanë “ngrirë”, në këmbim me lekun.

Dollari dhe Euro vijojnë të këmbehen në kuotat e 107 dhe 115 Lekëve.

Sot me 8 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.8 lekë dhe shitet me 108.7 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.5 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.4 lekë, ndërsa në shitje me 117.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.4 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

“Ngrijnë”, monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 8 shkurt

Lajmet e fundit nga