LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe euro nuk ndryshojnë, paundi britanik bie ndjeshëm/ Kursi i këmbimit, 4 shkurt 2023

4 Shkurt 2023, 08:11, Ekonomi CNA

Dollari dhe euro nuk ndryshojnë, paundi britanik bie ndjeshëm/ Kursi i

E shtuna nuk ka sjellë asnjë ndryshim në këmbimin e monedhave të huaja me lekun.

Dollari amerikan vijon të këmbehet në kuotat e 106 lekëve dhe euro në kuotat e 115 lekëve.

Paundi britanik është monedha e vetme që ka shënuar rënie drastike, nga 130 lekë që këmbëhej ka rënë në 128 Lekë.

Sot, më 4 shkurt 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.7 lekë dhe shitet me 130.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.7 lekë dhe në shitje me 81.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe euro nuk ndryshojnë, paundi britanik bie ndjeshëm/ Kursi i

Lajmet e fundit nga