LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro këmbehet me 116 lekë, dollari shënon rënie/ Kursi i këmbimit, 25 janar 2023

25 Janar 2023, 08:13, Ekonomi CNA

Euro këmbehet me 116 lekë, dollari shënon rënie/ Kursi i

Dollari amerikan nuk ka përmirësime në tregun valutor, ndërsa euro këmbehet me 116 lekë.

Paundi britanik vijon të mbtetet në kuotat e 130 lekëve.

Kështu, sot, më 25 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.4 lekë dhe shitet me 107.6 lekë.

Euro blihet me 116.1 lekë dhe shitet 116.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130.8 lekë dhe shitet me 132.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.7 lekë, ndërsa në shitje me 115.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.6 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro këmbehet me 116 lekë, dollari shënon rënie/ Kursi i

Lajmet e fundit nga