LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy kompanitë gjermane, në listën e “Top 20” markave botërore

22 Janar 2023, 14:24, Ekonomi CNA
Dy kompanitë gjermane, në listën e “Top 20” markave
Foto ilustruese

“Brand Finance” ka publikuar renditjen e markave më të rëndësishme në botë.

Në listën e 20 markave më të mira dhe me vlerën më të lartë, janë edhe dy kompanitë gjermane, Deutsche Telekom dhe Mercedez-Benz.

Përkatësisht Deutsche Telekom renditet e 11-ta në listë, ndërsa Mercedez Benz është e 16-ta në listë.

Gjithashtu një tjetër markë gjermane në listë është dhe "Allianz Group", e cila shfaqet e renditur në vendin e 24-t.

Dy kompanitë gjermane, në listën e “Top 20” markave

Ndërkohë më herët publikuam 20 markat më kryesore në botë, sipas renditjes nga Brand Finance. 

1-Amazon

2-Apple

3-Google

4-Microsoft

5-Walmart

6-Samsung Group

7-ICBC

8-Verizon

9-Tesla

10-TikTok

11-Deutsche Telekom

12-China construction Bank

13-Home Depot

14-Facebook

15-State Grid

16-Mercedez Benz

17-Agricultural Bank Of China

18-Starbucks

19-Toyota

20-Wechat

 

Lajmet e fundit nga