LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari nuk dalin nga “kriza”/ Rritet lehtë paundi dhe franga zvicerane, kursi i këmbimit 9 shkurt

9 Shkurt 2023, 08:12, Ekonomi CNA
Euro dhe dollari nuk dalin nga “kriza”/ Rritet lehtë paundi dhe
Foto ilustruese

Sot me 9 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.8 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.7 lekë, ndërsa në shitje me 117.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.2 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari nuk dalin nga “kriza”/ Rritet lehtë paundi dhe

Lajmet e fundit nga