LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe franga zvicerane në rritje/ Euro vijon rënien, kursi i këmbimit 11 shkurt 2023

11 Shkurt 2023, 08:08, Ekonomi CNA
Dollari dhe franga zvicerane në rritje/ Euro vijon rënien, kursi i
Foto ilustruese

Sot me 11 shkurt, dollari amerikan blihet me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë.

Euro blihet me 115.6 lekë dhe shitet 116.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.4 lekë, ndërsa në shitje me 117.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.7 lekë dhe në shitje me 82.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe franga zvicerane në rritje/ Euro vijon rënien, kursi i

Lajmet e fundit nga