LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 12 shkurt 2023

12 Shkurt 2023, 08:11, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 12 shkurt 2023
Foto ilustruese

Sot me 12 shkurt, dollari amerikan blihet me 108 lekë dhe shitet me 108.8 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.5 lekë, ndërsa në shitje me 117.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.5 lekë dhe në shitje me 82.1 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 12 shkurt 2023

Lajmet e fundit nga