LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 115 lekëve/ Kursi i këmbimit, 14 shkurt 2023

14 Shkurt 2023, 08:14, Ekonomi CNA

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 115 lekëve/ Kursi i këmbimit, 14

Dollari amerikan sërish ka shënuar rënie, duke u këmbyer me 107 lekë.

Euro vijon të mbetet më poshtë se franga zvicerane, duke u këmbyer me 115 lekë.

Sot me 14 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.5 lekë dhe shitet me 108.4 lekë.

Euro blihet me 115.6 lekë dhe shitet 116.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130.1 lekë dhe shitet me 131 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.6 lekë, ndërsa në shitje me 117.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 80.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro nuk i kapërcen dot kuotat e 115 lekëve/ Kursi i këmbimit, 14

Lajmet e fundit nga