LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tatimet japin alarmin/ Individë të paautorizuar po mashtrojnë bizneset

16 Shkurt 2023, 15:14, Ekonomi CNA

Tatimet japin alarmin/ Individë të paautorizuar po mashtrojnë

Administrata Tatimore ka dhënë alarmin se individë të caktuar, po mashtrojnë bizneset duke u prezantuar si punonjës tatimorë, megjithëse nuk kanë lidhje me Tatimet.

“Administrata sqaron tatimpaguesit dhe opinionin publik se punonjësit e Administratës Tatimore ushtrojnë detyrat e tyre funksionale, në zbatim të legjislacionit tatimor në fuqi, duke u identifikuar në subjekte me elementet si më poshtë:

– Badge identifikues (Emer/Mbiemër/Foto/Pozicioni i punës/Emërtimi i Drejtorisë)

– Urdhri i punës i firmosur nga drejtuesi i Drejtorisë përkatëse

– Uniformat dalluese me mbishkrimin: Administrata Tatimore.

Administrata Tatimore i bën thirrje të gjithë tatimpaguesve të bëjnë kujdes nëse përballen me persona të dyshimtë, që nuk i kanë elementet si më sipër, të mos lejojnë futjen e tyre në ambjentet e biznesit si edhe të denoncojnë menjëherë në kanalet e komunikimit të Administratës Tatimore:

– [email protected]

– [email protected]

[email protected]

si edhe të kontaktojnë Qendrën e Thirrjeve, numrin e gjelbër: 08000002.”, thuhet në njoftimin e  Tatimeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga