LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 19 shkurt 2023 

19 Shkurt 2023, 08:20, Ekonomi CNA
“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 19 shkurt
Foto ilustruese

Monedhat e huaja kanë “ngrirë”, në këmbim me lekun shqiptar.

Dollari, euro dhe paundi britanik vijojnë të këmbehen në kuotat e 107, 115 dhe 129 lekëve.

Konkretisht, sot më 19 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 115.3 lekë dhe shitet 115.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.2 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116 lekë, ndërsa në shitje me 116.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.3 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit 19 shkurt

Lajmet e fundit nga