LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritja e çmimit të naftës/ Paloka: Me urdhër të Ramës, se pyet njëri bordin

17 Qershor 2022, 18:26, Aktualitet CNA
Rritja e çmimit të naftës/ Paloka: Me urdhër të
Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar për rritjen e çmimit të naftës, duke u shprehur se vetëm tek ne ndodh që mblidhet bordi për të rritur çmimin e naftës kur në të gjithë vendet pëson ulje.

Sipas Palokës, nafta po pëson ulje edhe në Ukrainë që është në luftë, por jo në Shqipëri. “Kur nafta po ulet në gjithë bursat e çmimet janë sot më lirë në Ukrainë se këtu tek ne, Rama vazhdon të urdhëroje ngritjen e tyre, sepse çdo qindarkë më shumë që ju merret shqiptarëve shkon direkt ose indirekt në xhepin e tij. E do vazhdojë ta bëj edhe më keq”, tha Paloka.

Deputeti i PD-së, është shprehur se kjo nuk është hera e parë që  kryeministri Rama tallet me këtë popull. Ai ka sjellë ndërmend kohën e Covid-19, dhe çmënduritë e bëra në atë periudhë nga kreu i qeverisë.

“E mbani mend “bordin” e Rakacollit per Covid-19 qe bente shpalljen e cdo cmendurie qe i kalonte ne koke palloshit kryeminister ? Po gjoja “Keshillimin Kombetar” e kujtoni ? I tille eshte dhe ky “bordi i naftes” , ka vetem nje anëtar të vërtetë dhe është Edvin Rama”, u shpreh Paloka.

Ndërkohe, - tha palooka, - ata qe shiten voten , sot mund te bejne llogari edhe me litra nafte ose me kilometra , sa kushtoi vota e tyre me 25 prill ; 20 litra nafte, apo nje rruge vajtje ardhje Tirane-Peqin?/CNA.al

Lajmet e fundit nga