LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrëzohet kërkesa e Berishës/ Avokatët: Do vazhdojmë betejën tonë

8 Shkurt 2024, 16:34, Aktualitet CNA

Rrëzohet kërkesa e Berishës/ Avokatët: Do vazhdojmë

GJKKO ka rrëzuar sërish kërkesën e ish-kruyeministrit Sali Berisha për të marrë pjesë në seancat parlamentare.

Avokatët mbrojtës të Berishës janë shprehur se nuk do të ndalen por do të vazhdojnë betejën.

Kjo është e disata herë që GJKKO refuzon kërkesën e Berishës për të ushtruar detyrën e tij si deputet në parlament. 

Kujtojmë se, Berisha ndodhet në arrest shtëpie për akuzën për korrupsion pasiv në dosjen Partizani. 

Berisha refuzpoi të paraqitej dhe tu përgjigjej thirrjeve të SPAK derisa u mor vendimi për heqjen e imunitetit dhe vendosja e tij në arrest shtëpie./ CNA

Lajmet e fundit nga