LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edvin Prifti, në SPAK

8 Shkurt 2024, 12:27, Aktualitet CNA

Edvin Prifti, në SPAK

Mjeku Edvin Prifti është paraqitur këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme. Prifti është shoqëruar nga avokati i tij, Henrik Ligori.

Raportohet se Prifti do të pyetet si person nën hetim e me gjasë do t’i komunikohet edhe përfundimi i hetimeve.

Kardiokirurgu doli në përgjime në dosjen e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, teksa fliste me një nga punonjësit e gjykatës.

Gjatë kësaj periudhe ai ka qenë nën hetim për pastrim parash, pasi iu gjet një shumë e madhe parash në banesën e tij. 

Në gusht të 2022, Gjykata e Posaçme vendosi rrëzimin e masës së “pezullimit nga detyra” dhe rikthimin e tij në detyrë./ CNA

Lajmet e fundit nga