LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fermerët, protestë para Ministrisë së Bujqësisë

8 Shkurt 2024, 12:17, Aktualitet CNA

Fermerët, protestë para Ministrisë së Bujqësisë

Një protestë është zhvilluar këtë të enjte para Ministrisë së Bujqësisë nga fermerët.

Me anë të disa pankartave, fermerët kanë shkuar në derën e ministrisë dhe kanë parashtruar kërkesat e tyre.

Ata kërkojnë barazim të TVSH-vë për produktet bujqësore, rimbursim për çdo litër qumësht, faturë TVSH-je me çmim real nga pika e grumbullimit ditën e dorëzimit të produktit, naftë pa taksa për mjetet bujqësore, subvencionim për farërat, findanët dhe për produktet organike.

Kujtojmë se fermerët janë ngritur prej disa ditësh në protestë. Deri më tani nuk ka një zgjidhje për kërkesat e tyre./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga