LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjeku Edvin Prifti del nga SPAK-u/ I komunikohen akuzat

8 Shkurt 2024, 15:55, Aktualitet CNA

Mjeku Edvin Prifti del nga SPAK-u/ I komunikohen akuzat

Mjeku Edvin Prifti ka dalë nga ambientet e SPAK-ut.

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për mjekun dhe i ka komunikuar këtij të fundit akuzat.

Prfiti akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash.

Kardiokirurgu doli në përgjime në dosjen e ish-gjyqtares se Krujës, Enkelejda Hoxha, teksa fliste me një nga punonjësit e gjykatës.

Gjatë kontrollit në zyrë dhe në banesë, mjekut ju gjetën dhe sekuestruan shuma të mëdha parash.

SPAK po e heton nën dyshimet për pastrim parash, si dhe për përfshirje në tenderin e QSUT.

Nga ana tjetër kardiologu ka mohuar akuzat duke thënë se paratë i ka të justifikuara. 

Kujtojmë se Priftit i është sekuestruar 1 milion euro pasuri./ CNA

Lajmet e fundit nga