LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ka pushim as të dielë/ Tjetër protestë për Berishën

21 Janar 2024, 18:13, Aktualitet CNA

Nuk ka pushim as të dielë/ Tjetër protestë për

Edhe mbrëmjen e sotme dhjetëra qytetarë dhe eksponentë të PD-së janë mbledhur për të protestuar para banesës së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Për 22 ditë radhazi mbështetësit e Berishës kanë dalë të protestojnë në rrugën “Mustafa Matohiti”.

Demokratët shprehen të vendosur të mos ndalin tubimet e tyre.

Ata kundërshtojnë masën e arrestit të shtëpisë të vendosur nga GJKKO ndaj kryedemokratit.

Kujtojmë se në datën 30 dhjetor, gjyqtarja Irena Gjoka firmosi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për Berishën për akuzën "Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose të zgjedhurve vendorë" për privatizimin e ish-kompleksit "Partizani"./ CNA

Lajmet e fundit nga