LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga inceneratori i Elbasanit, i Fierit dhe në Tiranë/ Tri kompanitë e përfshira në skemën korruptive

10 Nëntor 2022, 10:13, Aktualitet CNA

Nga inceneratori i Elbasanit, i Fierit dhe në Tiranë/ Tri

“Të njëjtat kompani, pra, Lumi-06, Elvis 03 Group dhe Elvis Co. kanë kryer skemën tek inceneratori i Elbasanit dhe Fierit janë dhe tek Inceneratori i Tiranës”.

Kështu ka deklaruar sot deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi, në konferencën për media.

Nga inceneratori i Elbasanit, i Fierit dhe në Tiranë/ Tri

Për inceneratorin e Tiranës është një koncesion që paguhet për 30 vjet. Dhe, sipas Kryemadhit nëse sekuestrohet nga prokuroria, qeveria e Tiranës nuk do të paguajë më 10 milionë euro por do të paguajë më pak./CNA.al

Nga inceneratori i Elbasanit, i Fierit dhe në Tiranë/ Tri

Lajmet e fundit nga