LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘E kanë dhunuar shoqet’/ Mamaja e Joy-t përgënjeshtron dëshmitaren: Nuk është e vërtetë

9 Nëntor 2022, 22:20, Aktualitet CNA
‘E kanë dhunuar shoqet’/ Mamaja e Joy-t
Fotomontazh - Vajza keniane, Joy dhe nëna e saj

Një vajzë, që pretendon se ka qenë dëshmitare okulare, ka drejtuar gishtin nga shoqet e 22-vjeçares keniane Joy, për dhunimin e kësaj të fundit në Tiranë.

Por nëna e së resë e ka mohuar këtë gjë. Ajo pretendon se shoqet e Joy-t nuk kanë gisht në dhunimin e së bijës.

Nëna e 22-vjeçares, Ruth.A, është shprehur për mediat se vajza e saj jetonte vetëm me një shoqe, Emily-n, e cila nuk ka qenë në banesë me të renë atë natë.

Sipas saj, Emily ka qenë në punë, pasi ka shkëmbyer turnet me Joy-n.

"Nuk e besoj sepse Joy ka qenë në shtëpi vetëm pasi e ka ndërruar turnin me kolegen e saj. Një person i ka telefonuar Yoy-t dhe i ka kërkuar të hapë portën dhe ky person mund ta ketë hedhur nga dritarja”, tha e ëma e kenianes.

Ndërkohë, kujtojmë se 22-vjeçarja keniane ndodhet e shtruar në spitalin e Traumës, në gjendje të rëndë, që prej 14 gushtit të këtij viti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga