LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Shqipëria drejt Greqisë/ Kapet makina me drogë në Kapshticë

9 Nëntor 2022, 16:54, Aktualitet CNA

Nga Shqipëria drejt Greqisë/ Kapet makina me drogë në

Në pikën kufitare të Kapshticës është sekuestruar një sasi lëndësh narkotike.

Mësohet se brenda një makine janë gjetur 15 kilogramë lëndë narkotike, e cila ishte e ndarë në 16 pako. Policia kishte ndaluar mjetin dhe gjatë kontrollit të ushtruar pakot ishin gjetur në dy prej gomave të kamionit.

Makina ishte nisur drejt Greqisë.

Në prangat e policisë ka përfunduar trasportuesi i mallit, Sotiraq Çipi, 60 vjeç.

Policia po punon më tej për zbardhjen e plotë të çështjes.

Lajmet e fundit nga