LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikimi i të dhënave/ Berisha: Kanë dalë nga brenda, jo nga iranianët

9 Nëntor 2022, 23:02, Aktualitet CNA
Publikimi i të dhënave/ Berisha: Kanë dalë nga brenda, jo
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, pretendon se nuk kanë qenë hakerat iranianë ata që kanë publikuar të dhënat e shqiptarëve.

Berisha tha në emisionin “Ora e Betit” se të dhënat e shqiptarëve kanë dalë nga brenda.

“Të dhënat kanë dalë nga brenda dhe jo nga iranianët. Ato merren vetëm nga brenda. Për çfarë arsye u lanë dosjet më sekrete në kasafortën e Saimir Tahirit? Pse u dogj instituti i kriminalistikës? Për të ndihmuar krimin. Të gjithë të kërkuarit kanë ikur.

Në Shqipëri kanë dalë rrogat, numrat telefonit dhe të dhënat për SHISH. Cilin ka arrestuar prokuroria dhe ka marrë në pyetje. Në 26 nëntor 51 persona vdiqën nga ndërtesat që ishin të pabanueshme nga tërmeti i 21 shtatorit, ndërsa gjykata para pak ditësh i la të pafajshëm përgjegjësit”, theksoi kreu i demokratëve./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga