LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas mbi 12 orësh debat/ Kuvendi sërish sot seancë për projektligjin mbi buxhetin e vitit 2023

10 Nëntor 2022, 08:37, Aktualitet CNA

Pas mbi 12 orësh debat/ Kuvendi sërish sot seancë për

Shqyrtimi i projektligjeve dhe buxhetin e shtetit të vitit 2023, do të diskutohet sërish sot në Kuvend.

Një ditë më parë, Kuvendi u përfshi nga debatet gjatë një seance maratonë që ka zgjatur mbi 12 orë.

Kryeministri Rama garantoi se buxheti 2023 do të ndihmojë financiarisht çdo shtresë vulnerabël.

Ndër të tjera Rama premtoi se në fillim të vitit do të kishte rritje pagash për zjarrfikësit, punonjësit e arsimit, të shëndetësisë dhe të ushtarakëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga