LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Buxheti i 2023-shit/ Rama: Fishat e diabetit do të jenë falas për të moshuarit mbi 65 vjeç

10 Nëntor 2022, 08:57, Aktualitet CNA

Buxheti i 2023-shit/ Rama: Fishat e diabetit do të jenë falas për

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për pacientët me diabet.

Ai ka njoftuar mëngjesin e sotëm se me buxhetin e 2023-shit, fishat e diabetit do të jenë falas për të moshuarit mbi 65 vjeç.

 “Mirëmëngjes! Dhe me lajmin e mirë se me buxhetin 2023 fishat e diabetit do të jenë falas për të moshuarit mbi 65 vjeç duke u kursyer gjysheve dhe gjyshërve të paktën 1 pension mujor në vit, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Kryeministri Rama në rrjete sociale./CNA.al

Buxheti i 2023-shit/ Rama: Fishat e diabetit do të jenë falas për

Lajmet e fundit nga