LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së/ Televizioni i ortakëve të inceneratorëve “zgjohet” pasdite

2 Mars 2024, 21:39, Aktualitet CNA

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së/ Televizioni i

Prej dy ditësh, CNA ka raportuar për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Raportuam se mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së do të mbahej në datën 5 Mars, ditën e martë në orën 16:30.

Sipas të dhënave që CNA siguroi gjatë kësaj mbledhje do të diskutohej për çështje të organizimit të PD-së, pas bashkimit mes grupit të Berishës dhe të Gazment Bardhit.

Më tej në 1 Mars zbuluam detaje të tjera. Burime zyrtare i thanë CNA-së se do të emërohet, pra do të zgjidhet Gazment Bardhi si nënkryetar i PD-së.

Këshilli Kombëtar pritet ta marrë këtë vendim, pasi Gazment Bardhi është kreu i Grupit Parlmentar, i njohur nga shumica e deputetëve dhe pas bashkimit me grupin e Berishës, gati 40 deputetë tashmë janë në unison me një qëndrim dhe përfaqësohen nga Gazment Bardhi.

Për të gjithë këto detaje, që i kemi bërë me dije publikut këto ditë, televizioni ortak i inceneratorëve, Top Channel “zgjohet” pasditen e sotme, për të informuar për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së për të thënë atë që CNA e ka thënë një ditë më parë, që Gazment Bardhi do të zgjidhet nënkryetar i PD-së, pas bashkimit me grupin e Berishës.

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së/ Televizioni i

Asgjë e re mes rreshtave nuk lexohet, gjithçka është thënë tashmë.

Top Channel televizioni ortak i inceneratorëve e raporton pas 24 orësh. Ky është një sukses i madh njësoj si inceneratori i Tiranës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga