LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pa qeveri teknike, nuk ka rotacion pushteti”/ Berisha-Ramës: Jep dorëheqjen sa nuk është vonë

2 Mars 2024, 19:22, Aktualitet CNA

“Pa qeveri teknike, nuk ka rotacion pushteti”/ Berisha-Ramës:

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje të lira dhe nuk ka rotacion pushteti në Shqipëri.

"Pa qeveri teknike, zgjedhje të lira nuk ka. Pa qeveri teknike, rotacion pushteti në Shqipëri nuk ka. Pa qeveri teknike, çdo ditë, çdo javë, çdo muaj, Shqipëria mbetet një vend i ndëshkuar, një vend që braktiset nga shqiptarët. Ndaj dhe ftoj shqiptarët, ftoj çdo shqiptar të frymëzohet nga ju, të ndjekë shembullin tuaj, të vazhdojmë betejën tonë, të mbjellim shpresë dhe besim në të katër anët e vendit. Asgjë nuk na ndan ne nga fitorja jonë. Asgjë nuk na ndan ne nga realizimi i qëllimeve tona. Ne do fitojmë! Ndaj dhe edhe njëherë, mirënjohjen më të pakufishme”, tha Berisha.

Më tej i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqjen sa nuk është vonë. Berisha thekson se nuk ka forcë në botë që mund të pengojë shqiptarët pa kthyer votën e lirë.

“Edhe njëherë, Edi Ramës, jep dorëheqjen sa nuk është vonë. Largohu se forcë në botë nuk mund të pengojë shqiptarët pa rikthyer votën e lirë, pa shpëtuar Shqipërinë nga narkoshteti, kthetrat e këtyre hajdutëve që s’i ka pasur kurrë në histori Shqipëria as Europa”, u shpreh Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga