LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsioni me inceneratorët/ Lefter Koka kërkon zbutjen e masave të sigurisë

14 Shkurt 2023, 11:43, Aktualitet CNA
Korrupsioni me inceneratorët/ Lefter Koka kërkon zbutjen e masave
Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i ka dërguar dy kërkesa Gjykatës së Lartë për ndryshim të masës së sigurisë.

Mësohet se Koka ka kërkuar që t’i ndryshohen masat e sigurisë për aferën e inceneratorëve të Fierit dhe Elbasanit me pretendimin se ka probleme shëndetësore.

Këto kërkesa priten të shqyrtohen nga gjyqtari Mehdi Bici më 16 shkurt, në Gjykatën e Lartë.

Kujtojmë se më parë Koka ka kërkuar nëpërmjet avokatit të tij të bashkohen dosjet e çështjeve me inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit.

Ndaj tij janë vendosur dy masa sigurie “arrest në burg” për dy inceneratorë, atë të Elbasanit dhe të Fierit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga