LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët e PD-së nuk u lejuan të hyjnë në Kuvend/ Ironizon Lutfi Dervishi: Po prishin imazhin e mirë që kemi këto kohë në botë

14 Shkurt 2023, 09:13, Aktualitet CNA

Deputetët e PD-së nuk u lejuan të hyjnë në Kuvend/

Gazetari dhe analisti Lutfi Dervishi ka goditur sërish. Me anë të një ironie të hollë, ai ka komentuar situatën e krijuar një ditë më parë në Kuvend.

Deputetët e PD-së u penguan nga sigurimi për të hyrë në Kuvend, me argumentin se janë përjashtuar.

Në këtë pikë Dërvishi ironizon në rrjete sociale, duke shkruar se duhej të ishin arrestuar se po prishin imazhin e mirë që kemi këto kohë në botë.

“Pse nuk i arrestojnë këta deputetët e opozitës që duan të futen në Parlament?!

Askush nuk është mbi ligjin. Po prishin jo vetëm rendin dhe qetësinë, por mbi të gjitha imazhin e mirë që kemi këto kohë në botë”, shkruan Dervishi./CNA.al

Deputetët e PD-së nuk u lejuan të hyjnë në Kuvend/

Lajmet e fundit nga