LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada gjermane zbardh vizitën

13 Shkurt 2023, 19:11, Aktualitet CNA

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Ambasada gjermane në Tiranë ka zbardhur detaje nga takimi i kryeministrit Edi Rama me homologun e Landit Federal të Bavarisë, Markus Soder.

Ambasada njofton për firmosjen e marrëveshjes për fushate energjisë, infrastrukturës, turizmit, tregtisë, bujqësisë, mjedisit dhe shëndetësisë.

Gjithashtu thekson  se një ndalesë e Ramës me Soder ishte edhe sheshin “Franz-Josef-Strauß” në Tiranë.

“Kryeministri i Landit Federal të Bavarisë, Markus Soder, po viziton sot Shqipërinë me ftesë të Kryemin istrit Edi Rama.

Krahas bisedës me Kryeministrin dhe nënshkrimit të një Deklarate të Përbashkët, ai viziton edhe sheshin “Franz-Josef-Strauß” në Tiranë. Ky shesh të kujton një paraardhës të Soder-it, i cili me vizitat e tij në Shqipëri në vitet tetëdhjetë dha një kontribut të rëndësishëm në rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Republikën Federale”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Rama priti kryeministrin e Landit Federal të Bavarisë/ Ambasada

Lajmet e fundit nga