LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Në nder të viktimave në Turqi dhe Siri/ Rama ndez qirinjtë

13 Shkurt 2023, 18:49, Aktualitet CNA
Video- Në nder të viktimave në Turqi dhe Siri/ Rama ndez
Edi Rama, kryeminister

Pas konferencës me kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, kryeministri Edi Rama, ka ndezur qirinj në nder të viktimave të tërmeteve në Turqi dhe Siri.

Kryeministri e shpalli datën 13 shkurt, ditë zie kombëtare në shenjë solidariteti dhe nderimi për jetët e humbura në Turqi dhe Siri.

Shumë prej institucioneve ulën në gjysmështizë flamurin, në kujtim të mijëra viktimave që mbetën nën rrënojat e shtëpive të tyre pas tërmeteve tragjike që goditën pak ditë më parë Turqinë dhe Sirinë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga