LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ndez turmën/ Qytetarët brohorasin për kreun e PD-së

13 Shkurt 2023, 18:47, Aktualitet CNA

Berisha ndez turmën/ Qytetarët brohorasin për kreun e PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ndezur turmën sapo hipi në podiumin e vendosur në sheshin para Parlamentit.

Berisha përmendi sërish akuzat e ngritura ndaj tij për gjuhë ofenduese ndaj ministreve socialiste.

Sipas kryedemokratit, çështja nuk është te deklaratat e tij për ministret, por te çështja Rama-McGonigal.

"Problemi kryesor i çështje Rama-McGonigal është Rama. Opozita ja ku e ka popullin, populli do të flasë, Jam shumë i kënaqur dje janë heronj. Dhe janë të gatshëm të futen në sallë nëse do ta konsiderojnë oportune. Mund të futet dhe të rrijë aty në grevë urie. Edi Rama kërkon ta paraqesë si turist seksi, por nuk do ta pranoj kurrë si të tillë. Vula e PD është e PD dhe do të mbetet e tillë”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga