LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Financimi i partive politike/ “Ligjet” diskutojnë për fondin e 14 majit

14 Shkurt 2023, 09:27, Aktualitet CNA
Financimi i partive politike/ “Ligjet” diskutojnë për
Financimi i partive politike dhe fushatave zgjedhore

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, do të diskutojë sot në orën 10:00 dy projektvendime që kanë lidhje me zgjedhjet e 14 majit 2023.

I pari do të jetë projektvendimi “Për miratimin e fondit për financimin e partive politike pjesëmarrësve në zgjedhjet për Organet e Qeverisjes Vendore të datës 14 maj 2023”. 

Ndërsa i dyti, projektvendimi “Mbi propozimin për punonjës me kohë jo të plotë pune pranë KQZ, për procesin e pilotimit të votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhjet për Organet e Qeverisjes Vendore të datës 14 maj 2023”. /CNA.al

Lajmet e fundit nga