LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koncensioni i sterilizimit/ Nis në GJKKO seanca për 8 zyrtarët e arrestuar

18 Gusht 2023, 09:33, Aktualitet CNA

Koncensioni i sterilizimit/ Nis në GJKKO seanca për 8 zyrtarët e

Në GJKKO ka nisur senaca për 8 zyrtarët e arrestuar një ditë më parë nga SPAK-u për konecnsionin e sterilizimit.

Prokuroria e Posaçme arrestoi ish-zëvendësministrin e Shëndetësisë, Klodian Rrjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj.

Nga ana tjetër Gjykata ka kërkuar hetim për dy ish-ministrat, Ilir Beqajn dhe Shkëlqim Canin./ CNA

Lajmet e fundit nga