LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Karamuço/ “Ka ardhur lista e re me emrat non grata”

17 Gusht 2023, 21:11, Aktualitet CNA

Paralajmëron Karamuço/ “Ka ardhur lista e re me emrat non

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, ka zbuluar se Britania e Madhe ka tashmë gati listën e re me emrat “non grata”.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Karamuço shprehet se kjo listë duhet të bëhet publike dhe të mos mbahet sekret se përndryshe nuk ka asnjë vlerë.

 Sipas tij mbajtja sekret e emrave non grata është një politikë e gabuar e britanikëve.

“Britanikët kanë një politikë shumë të gabuar që mbajnë sekret emrat “non grata”. Lista e re që ka ardhur, duhet të bëhet transparente për publikun, ndryshe nuk ka asnjë vlerë…”, shkruan Karamuço./ CNA

Lajmet e fundit nga