LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim pret në Uashington, të ngarkuarin me punë në Ambasadën amerikane në Tiranë

17 Gusht 2023, 21:52, Aktualitet CNA

Yuri Kim pret në Uashington, të ngarkuarin me punë në

I ngarkuari i ardhshëm me punë i Ambasadës së SHBA në Tiranë, David Wisner, u takua së fundmi me Yuri Kim, mdihmës sekretare e Shtetit në Detyrë për Çështjet e Europës dhe Euroazisë, në Uashington DC.

Ndihmës sekretarja në detyrë uroi z. Wisner për detyrën e tij të re në Shqipëri.

Ata diskutuan partneritetin e fortë SHBA-Shqipëri dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm në fushat e demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit.

Kjo bëhet me dije nga Ambasada amerikane në Tiranë./ CNA

Lajmet e fundit nga