LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-seks simboli i kinemasë botërore garoi për deputete/ Rezultatet që mori 95-vjeçarja Gina Lollobrigida

27 Shtator 2022, 08:57, Aktualitet CNA

Ish-seks simboli i kinemasë botërore garoi për deputete/

Legjenda e kinematografisë italiane, Gina Lollobrigida, ishte kandidate për deputete në zgjedhjet parlamentare të 25 shtatorit në Itali.

Ish-seks simboli i kinemasë botërore garoi me aleancën e re politike euroskeptike kundër Mario Draghit.

Por, aktorja legjendare 95-vjeçare Gina Lollobrigida nuk arriti të zgjidhej deputete në parlamentin italian në zonën e Lacios, ku ishte kandidate me Partinë Komuniste të Marco Rizzo-s.

Aktorja mblodhi vota pak më shumë se 1% në provincën Latina, që ndodhet në jug të Romës si dhe në provincën fqinje të Frosinones, që i përkasin rajonit të Lacios.

Gina Lollobrigida ka dështuar dhe më parë të zgjidhej deputete, që në vitin 1999 kur ishte kandidate./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga