LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Albert Halilaj fitoi/ Balla falënderon kuksianët: Rezultat historik, flet qartë për besimin tuaj ndaj Ramës

25 Shtator 2023, 14:07, Aktualitet CNA

Albert Halilaj fitoi/ Balla falënderon kuksianët: Rezultat historik,

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka reaguar lidhur me rezultatet në zgjedhjet për kryetar bashkie në Kukës.

Ai tha se kandidati i PS-së, Albert Halilaj, mori një rezultat historik që sipas tij, flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë ndaj Edi Ramës dhe PS-së.

Balla falënderoi edhe policinë për mbarvajtjen e procesit.

“Përgëzime Kryetarit të sapozgjedhur Albert Halilaj, i cili si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit mori në zgjedhjet e djeshme një rezultat historik për forcën tonë politike, që flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë ndaj Edi Rama dhe PS, si edhe për detyrimin tonë të madh ndaj tyre, për të bërë shumë më shumë akoma për Kukësin. Përgëzime KQZ dhe Policisë së Shtetit për organizimin dhe mbarëvajtjen sipas standardeve më të mira të këtyre zgjedhjeve të pjesshme, ku meritë kanë banorët e kësaj bashkie si dhe kandidatët bashkë me ekipet e tyre elektorale për zhvillimin e një fushate zgjedhore konkuruese dhe të qetë. FALEMINDERIT POPULLIT TË KUKËSIT.”/ CNA

Lajmet e fundit nga