LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

YouTube bllokon mediat shtetërore ruse

11 Mars 2022, 21:12, Tech CNA
YouTube bllokon mediat shtetërore ruse

Platforma YouTube ka njoftuar se ka bllokuar qasjen në kanalet e lidhura me mediat shtetërore ruse.

Gjigandi i transmetimit të videove iu referua politikës për bllokimin e përmbajtës që mohon ose banalizon ngjarjet e dokumentuara.

YouTube tha se pushtimi i Ukrainës bie nën këtë politikë dhe se do të bllokojë qasjen në kanalet, duke përfshirë Russia Today dhe Sputnik.

Kanali kryesor i RT në YouTube kishte më shumë se 4.5 milionë abonentë, ndërsa Sputnik kishte rreth 320,000 abonentë./CNA.al

Lajmet e fundit nga