LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si të fshehni aplikacionet nga ekrani kryesor i iPhone tuaj

8 Mars 2022, 16:15, Tech CNA
Si të fshehni aplikacionet nga ekrani kryesor i iPhone tuaj

Ka dy mënyra për të hequr aplikacionet nga ekrani bazë pa i çinstaluar ato. Mund t’i fshehni aplikacionet një nga një ose të fshehni një faqe të tërë aplikacionesh me një lëvizje.

Çdo aplikacion që fshihni do të dërgohet në Bibliotekën e aplikacioneve, një listë e organizuar e çdo aplikacioni në iPhone tuaj që mund ta gjeni duke rrëshqitur deri në faqen e fundit të ekranit bazë. Kur vërtet dëshironi të përdorni aplikacionin, hapeni atë nga atje.

Për të fshehur një aplikacion të vetëm iPhone

1-Gjeni aplikacionin që dëshironi të fshihni dhe mbajeni gishtin poshtë mbi të.

2-Kur të shfaqet menyja e opsioneve, trokitni lehtë mbi Hiq aplikacionin .

3-Zgjidhni opsionin ?Remove from Home Screen.?

Ikona do të zhduket nga ekrani juaj bazë, por do ta shihni përsëri në Bibliotekën e aplikacioneve. Nëse më vonë dëshironi ta fshihni, gjeni në Bibliotekën e aplikacioneve dhe mbajeni gishtin mbi të, më pas zgjidhni Shto në ekranin bazë .

Për të fshehur një faqe të tërë aplikacionesh

1-Shtypni dhe mbani gishtin në pikat në fund të ekranit bazë – ato që tregojnë se në cilën faqe jeni.

2-Vazhdoni ta mbani derisa iPhone juaj të zvogëlohet për të shfaqur çdo faqe menjëherë. Nëse të gjitha aplikacionet fillojnë të lëvizin, por nuk zmadhohet, thjesht ngrini gishtin dhe trokitni sërish te pikat.

3-Gjeni faqen e aplikacioneve që dëshironi të fshihni dhe trokitni lehtë mbi shenjën poshtë saj në mënyrë që kontrolli të zhduket.

4-Prekni ?Done? në këndin e sipërm djathtas.

5-Po ashtu si fshehja e një aplikacioni të vetëm, të gjitha aplikacionet që keni fshehur do të shfaqen përsëri në Bibliotekën e aplikacioneve.

Thjesht hapeni përsëri këtë menu dhe kontrolloni përsëri faqen për ta bërë atë të rishfaqet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga