LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Apple nxjerr versionin e ri të iPhone SE me rrjetin 5G

9 Mars 2022, 09:23, Tech CNA
Apple nxjerr versionin e ri të iPhone SE me rrjetin 5G

Apple ka zbuluar versionet e reja të pajisjeve të saj të fundit iPhone dhe iPad , që përfshijnë të njëjtët procesorë si modelet e fundit.

iPhone SE do të jetë në shitje për 429 dollarë nga e premtja dhe vjen me çipin Apple A15 Bionic, i gjetur në iPhone 13, një kamerë 12 megapikselë dhe lidhje 5G.

Ai do të jetë në gjendje të funksionojë rreth 26 herë më shpejt se iPhone 8, dhe përfshin ‘Tekst të drejtpërdrejtë’, duke i lejuar përdoruesit të kopjojnë tekstin e gjetur në një foto, konfirmoi Apple.

Firma lëshoi ??gjithashtu një iPad Air të ri, i cili përfshin procesorin M1 të gjetur në iPad Pro, një portë më të shpejtë USB-C për transferim më të shpejtë të videos dhe një kamerë ultra të gjerë 12 megapikselë në pjesën e përparme të pajisjes.

Air do të vijë në ngjyrë gri , ??të verdhë, rozë, vjollcë dhe blu dhe do të jetë në dispozicion duke filluar nga 599 dollarë për 64 GB me wifi – megjithëse do të jetë gjithashtu i disponueshëm me 5G.

Tim Cook, CEO i Apple, njoftoi gjithashtu një kompjuter të ri të quajtur Mac Studio, që përmban procesorin e ri të nivelit të lartë M1 Ultra dhe një ekran Studio të ndërtuar nga Apple me çipin e tij të integruar A13 Bionic dhe kamerën e integruar ultra të gjerë.

Versioni Ultra i Mac Studio do të kushtojë nga 3999 dollarë dhe ekrani do t’ju kthejë të paktën 1599 dollarë – të dyja të disponueshme nga 18 marsi./CNA.al

Lajmet e fundit nga