Kultivonin lëndë narkotike në fshat/ Shkon në 3 numri i të ndaluarve në Shkodër

25 Janar 2022, 15:39, Kronika CNA
Kultivonin lëndë narkotike në fshat/ Shkon në 3 numri i

Vijon operacioni policor i koduar ??Gimaj?, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

Shkon në 3  numri i të ndaluarve.

Nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me forcën e Posaçme “Shqiponja”, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Rr. Rr., 28 vjeç, banues në Shkodër, i shpallur në kërkim për veprat penale ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve? dhe ?Kultivimi i bimëve narkotike?, gjatë hetimeve të zhvilluara në kuadër të operacionit policor të koduar ?Gimaj?.

Gjatë operacionit ?Gimaj?, i finalizuar më datë 15.10.2021, janë ndaluar shtetasit K. Q., 39 vjeç dhe N. L., 30 vjeç, të cilët dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kultivonin bimë narkotike në fshatrat Kir dhe Pog, Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër dhe në fshatin Gimaj, Njësia Administrative Shalë, Bashkia Shkodër.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga